Carcassonne mini-turnīrs 2015

Datums un vieta

Mini-turnīrs notiks “Turkebab” telpās, Rīgā, Vaļņu ielā 26, sestdien, 2015. gada 28. februārī. Sākums – 12:00, ierašanās – no 11:30.

Vispārējie noteikumi

Visi turnīra dalībnieki dalās 4 grupās. Katras grupas dalībnieki spēlē savā starpā vienu spēli, bet divi labākie no katras grupas nokļūst ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfinālu uzvarētāji turpina cīņu pusfinālā, un beidzot pusfinālu uzvarētāji spēlē finālu. Pirmajā posmā (grupas spēles) par katru uzvaru tiek piešķirti 2 punkti, par zaudējumu punkti netiek saņemti. Neizšķirta gadījumā katrs spēlētājs saņem 1 punktu. Ja diviem vai vairākiem dalībniekiem ir vienāds grupas punktu skaits, labāko noteic pēc kopējas punktu starpības (visi saņemtie punkti mīnuss visi zaudētie punkti).

Ja čempionāta dalībnieku skaits būs nepāra skaits, tad turnīrā piedalīsies “rezerves spēlētāji”.

Dalībnieku sadalīšana grupās notiek pēc nejaušības principa.

Mini-turnīra galvenā balva – Carcassonne pamatspēli komplektā ar vienu paplašinājumu pēc uzvarētāja izvēles. Gadījumā, ja uzvarētājam īpašumā jau ir Carcassonne pamatspēle, tad viņš saņems divus Carcassonne paplašinājumus pēc viņa izvēles. Kā arī, no Carcassonne.lv uzvarētājs saņem fotorāmīti Carcassonne pavalstnieka formā. Ir paredzētas arī citas speciālas balvas, to skaitā Carcassonne lauciņi ar Klausa Jirgena Vrede autogrāfu, mini-paplašinājumi u.c.

Spēles noteikumi

Visos raundos pie katra galdiņa spēlē divi spēlētāji.

Visas spēles tiek spēlētas, izmantojot pamatspēli ar vienu Carcassonne paplašinājumu. Katra spēle notiek ar citu paplašinājumu, t.i., visā turnīra garumā paplašinājumi nekad neatkārtojās. Katrai spēlei paplašinājums tiek izvēlēts pēc nejaušības principa. Fināla spēlē tiks izmantoti divi nejauši izvēlētie paplašinājumi (no tiem, kas vēl netika spēlēti turnīrā).

Pirmajā spēlē uzsāk nejauši izvēlēts spēlētājs, pārējās spēlēs – spēlētājs, kuram šobrīd ir labākais kopējas punktu starpības rādītājs.

Spēlē ir laika limits – 25 minūtes uz spēlētāju, kura kontrolei tiks izmantoti šaha pulksteņi. 25 minūšu limits ir pilnīgi pietiekams, lai izspēlētu spēli līdz galam (~30-35 sekundes uz gājienu, atkarībā no paplašinājuma), un tas ir kā garants, ka pasākums iekļausies noteiktajā laikā. Ja spēlētājs pārtērē viņam piešķirtās 25 minūtes, viņš spēli ir zaudējis ar 0 punktiem. Viņa pretinieks saņem punktus saskaņā ar noslēguma punktu skaitīšanas noteikumiem, kā arī 2 uzvaras punktus (grupas posmā).

Spēles galds ir dabiska teritorijas robeža. Ja spēlētājs vēlas, viņš var pārbīdīt visus izliktos lauciņus tālāk no malas, lai izbrīvētu vietu uzliekamajam lauciņam. Taču, ja laukuma platums ir sasniedzis maksimālo izmēru, jaunus lauciņus pievienot galda malās nedrīkst.

Par kļūdu kontroli ir atbildīgs spēlētāja pretinieks. Piemēram, ja viņš nepamana, ka ir nolikts lauciņš tā, ka kāda no malām neatbilst, taču viņš ir jau izvilcis savu lauciņu, tad kļūda vairs nav labojama. Tāpat ir ar pavalstnieku uzlikšanu īpašumā, kur jau ir cits pavalstnieks. Izņēmums ir, ja nav pamanīts, ka īpašums ir jau agrāk pabeigts. Tādā gadījumā spēlētājs ārpus kārtas var noņemt no laukuma savu pavalstnieku un ieskaitīt punktus.

Visas spēles notiek saskaņā ar Noteikumiem ar detalizētiem skaidrojumiem, kas ir publicēti www.carcassonne.lv lapā, sadaļā „Noteikumi”. Jautājumus, kā vienmēr, var uzdot mūsu forumā.