Par spēli

Carcassonne box

Karkasona (vācu: Carcassonne) — stratēģiski vēsturiska galda spēle vācu stilā. Spēles dizainu izstrādāja vācietis Klauss-Jurģens Rede (vācu: Klaus-Jürgen Wrede) 2000. gadā, tā tika izdota Hans im Glück izdevniecībā Vācijā un Rio Grande Games izdevniecībā Lielbritānijā. 2001. gadā spēle Vācijā saņēma „Gada spēles” titulu (vācu: Spiel des Jahres). Līdz šim pasaulē ir pārdoti 7 miljoni spēles eksemplāri. Kopš 2005. gada Carcassonne ir oficiāli pieejama arī Latvijā.

Carcassonne ir viena no iemīļotākajām un populārākajām galda spēlēm pasaulē. Tā ir viegli apgūstama un asprātīga stratēģijas spēle. No kvadrātveida lauciņiem spēlētāji veido laukumu ar pilsētām, klosteriem, ceļiem un laukumiem, kas ar katru gājienu kļūst arvien plašāks. Ar koka figūriņu (bruņinieku, mūku, laupītāju vai zemnieku) palīdzību spēlētāji nostiprina savus īpašumus un aizņem arvien lielākas platības, lai spēles beigās saņemtu pēc iespējas vairāk punktu.

Šī spēle nosaukta Dienvidfrancijas pilsēta Karkasonas vārdā, kas ir viena no lielākajām viduslaiku citadelēm Eiropā. Tās iespaidīgie nocietinājumi arī šodien liecina par aizgājušo gadsimtu cīņām. Interesanti, ka pilsētas tūrisma industrija ir pieredzējusi jaunu uzplaukumu, tieši pateicoties šīs galda spēles popularitātei visā pasaulē.

Carcassonne ir ļoti aizraujoša vieglas stratēģijas spēle. Negaidiet no tās šaha cienīgus sarežģītus uzdevumus un stundām ilgus intelektuālus cīniņus. Tā ir spēle, ko var apgūt desmit minūtēs, ātri uzsākt un veikli izspēlēt līdz galam, lai atkal ķertos pie jaunas partijas. Taču maldās arī tie, kuri apgalvo, ka tā ir tikai laimes spēle. Izglītots Carcassonne spēlētājs pārzina, cik bieži spēlē sastopami dažāda veida lauciņi, kas, savukārt, palīdz viņam plānot turpmākos gājienus un laikus mainīt savu stratēģiju. Carcassonne jums sagādās ne mazums pārsteigumu, jo laukuma aprises spēles gaitā nemitīgi mainās.

Spēle ir viegli apgūstama arī bērniem (no 8 gadiem), un tas nozīmē, ka spēlēt var patiešām visa ģimene, neatstājot kādu malā tāpēc, ka “tā ir par sarežģītu”.

Carcassonne ir vairāki paplašinājumi, kas padara spēli vēl interesantāku un aizraujošāku. Izmantojot unikālās paplašināšanas iespējas Jūs varat pievienot gan jaunus lauciņus, gan jaunas figūriņas un mainoties spēles noteikumiem, tā kļūst vēl aizraujošāka un interesantāka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *