Reportāža no Carcassonne mini-turnīra 2015

Labdien visiem Carcassonne cienītājiem!

Šo sestdien notika kārtējais Carcassonne mini-turnīrs par godu Carcassonne.lv portāla dzimšanas dienai. Šogad pasākuma apmeklējums uzstādīja rekordu – turnīra piedalījās 19 cilvēki!
Mini-turnīrs 2015
Turnīra shēma atšķīrās no iepriekšējo gadu turnīriem: šoreiz mēs dalījāmies 4 grupās, un katrā grupā katrs spēlēja ar katru. Pirms katras spēles dalībnieki lozēja paplašinājumu, ko viņi izmantos savā spēlē, pie tā katrs dalībnieks nespēlēja ar vienu un to pašu paplašinājumu divreiz.

Pēc sadalīšanās grupās sākas grupas etaps. Diviem labākiem no katras grupas tika nodrošināta vieta ceturtdaļfinālā. C grupā bija uz vienu dalībnieku mazāk, tātad konkurence arī bija mazliet mazāka.
P1240045
Trīs grupās nebija neskaidrību ar grupas uzvarētāju, bet D grupā notika liela cīņa par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs!
P1240046
Vienā no spēlēm starpība bija tikai 1 punkts! Galu galā pa 6 punktiem dabūja Daiga un Edgars, bet Daigai bija labāka punktu starpība, un viņa paņēma pirmo vietu grupā.
P1240047
Kopējā grupas etapa tabula

A grupas detalizēta tabula

B grupas detalizēta tabula

C grupas detalizēta tabula

D grupas detalizēta tabula

B grupā viena spēle nenotika (dalībniekam bija jāsteidzas uz citu vietu) un otram dalībniekam tika piešķirta automātiska uzvara 35:0). Vēl vienā spēlē dalībniekam beidzās atveltītais laiks un viņš zaudēja spēli ar 0 punktiem. Bija spēles, kur laiks gandrīz beidzās: atlikušas 10, un pat 4 sekundes!
P1240050
Grupas etapa laikā es biju ļoti aizņemts ar spēļu organizēšanu, tāpēc nepaspēju uztaisīt vairāk bilžu ar turnīra dalībniekiem. Atsevišķs paldies Edgaram, Mārtiņam un Jānim par palīdzību ar noteikumu izskaidrošanu!

Pēc tam, kad noskaidrojās visi ceturtdaļfināla dalībnieki, sākās fināla kārta.

Kopēja fināla etapa tabula

Pagājuša gada mini-turnīra uzvarētājam Ilmāram neizdevās aizstāvēt titulu: ceturtdaļfinālā viņu uzvarēja Oskars, kurš turnīros piedalās pirmo reizi.
P1240055
Paralēli notika arī citi ceturtdaļfināli:
P1240056 P1240053 P1240057
Kopā ar Oskaru pusfinālā tika Mārtiņš P., Rūdolfs un Kārlis. Pēc pusfinālu izspēles notika spēle par trešo vietu starp Rūdolfu un Oskaru, un fināls starp Mārtiņu P. un Kārli. Abas spēles bija ļoti saspringtas: spēlē par trešo vietu Rūdolfs tikai par 1 (!) punktu pārspēja Oskaru!
P1240073
Fināla spēlei tika izlozēti divi paplašinājumi – divi jaunākie – “Aitas un Pakalni” un “Vācu klosteri”. Gandrīz pašā sākumā Mārtiņam izdevās nobloķēt Kārļa ganu, līdz ar to Kārlis nevarēja to izmantot līdz pat spēles baigām. Varbūt tieši šis fakts palīdzēja Mārtiņam uzvarēt šajā spēlē par 6 punktiem un kļūt par trešo čempionu “Carcassonne Latvija” rīkotos mini-turnīros!
P1240071Martins
Par pasākumu es saņēmu tikai pozitīvas atsauksmes, daudzi prasīja, cik bieži es rīkoju tādus pasākumus. Nākamais mini-turnīrs notiks pēc gada, bet Carcassonne vakari notiek regulāri (parasti – reizi mēnesī). Nākamais Carcassonne vakars ir ieplānots uz aprīļa sākumu. Sekojiet līdzi informācijai!

Uz tikšanos Carcassonne pasaulē!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *