Reportāža no Carcassonne mini-turnīra 2014

Esiet sveicināti reportāžā par vienu no lielākiem notikumiem Latvijas Carcassonne pasaulē – Carcassonne mini-turnīru!

Uz turnīru bija pieteikušies kopā ap 20 cilvēku, bet pēdējā brīdī daļa no tiem tomēr atsauca savu dalību, un beigu beigās bija atnākuši 13 cilvēki. Tā kā dalībnieku skaits sanāca nepāra skaitlis, es arī pieņēmu lēmumu piedalīties.

Turnīra tabulas ar spēļu rezultātiem:
Uzvarētāju zars
Zaudētāju zars

Šajā turnīrā mēs spēlējām ar tā saucamiem “lieliem” paplašinājumiem, un mums izdevās panākt, lai katrs uzspēlē ar vienu un to pašu paplašinājumu tikai vienu reizi (protams, izņemot finālu).
Tourn_pre
Sākumā izlozējām galdiņus.
Tourn_1
Un tad sākās pirmā kārta.
Tourn_2Tourn_3Tourn_4Tourn_5Pirmajā kārtā uzreiz tika uzstādīts pirmais rekords: Rūdolfs uzvarēja ar vislielāko punktu starpību – 116, spēlējot pie tā ar visagresīvāko paplašinājumu – Tornis! Viņš panāca tādu rezultātu, paņemot gūstā gandrīz visus pretinieka pavalstniekus, un viņam (pretiniekam) vienkārši nebija iespējas iegūt punktus.

Otrajai kārtai jau notika sadalījums divos zaros: uzvarētāju zars un zaudētāju zars. Zaudētāju zara spēlētājiem katra spēle varēja būt pēdēja.
Tourn_6Tourn_7Tourn_8Šajā kārtā notika dažas auto-uzvaras dalībnieku trūkuma dēļ, kā arī tika uzstādīti veseli trīs rekordi! Igors uzvarēja ar minimālo punktu skaitu (96), Mārtiņš V. citā spēlē zaudēja ar minimālo punktu skaitu (48), bet vienā partijā mums notika neizšķirts! Saskaņā ar nolikumu uzvarēja Rūdolfs, jo viņš spēlei bija patērējis mazāk laika, bet tikai par 29 sekundēm!

Tālāk mēs turpinājām zaudēt spēlētājus zaudētāju zarā, bet uzvarētāju zara notika mana pirmā spēle ar Zone2 (Ilmārs), kuru es zaudēju, un tā nokļuvu zaudētāju zarā. Starp citu, Zone2 bija atnācis ar personīgo pavalstnieku komplektu oranžā krāsā.
Tourn_9Tourn_10Nākamajā kārtā uzvarētāju zarā notika cīņa par vietu finālā. To dabūja Zone2, pārspēju savu dēlu Rūdolfu. Bet zaudētāju zarā Jānis spēlē ar Lidiju uzstādīja rekordu punktu skaita ziņā – 241. Pēc tam tajā pašā zarā tikās Edgars ar Ilzi un es ar Jāni. Mums ar Jāni bija jāspēlē ar paplašinājumu “Katapulta”, ar kā palīdzību man izdevās gan nopelnīt papildus 30 punktus, gan pārņemt milzīgo pilsētu. Gala rezultātā nākamā spēle bija jāspēlē man ar Edgaru.
Tourn_11Tourn_12Pārspējot Edgaru, man nācās spēlēt ar Rūdolfu, kam neizdevās nokļūt finālā pa tiešo. Arī šajā mačā man izdevās uzvarēt un nokļūt finālā, kur mani gaidīja Zone2, kurš šodien jau vienu reizi bija mani pārspējis. Bet viņam bija priekšrocība – viens zaudējums rezervē, ko dod “double elimination” shēma.

Pirmajai spēlei mēs izlozējām paplašinājumus “Princese un Pūķis” un “Katapulta”.
Tourn_13Kaut cīņu par lielo pilsētu es biju zaudējis, man vairāk veicās ar katapultu un galu galā es biju priekšā par 4 (!) punktiem, papildus uzstādot rekordu zaudējumam, kur zaudētājam ir visvairāk punktu (198-194).

Nācās spēlēt otro un pēdējo fināla spēli. Šoreiz izlozējām citus paplašinājumus: “Abatija un Birģermeistars” un “Tilti, Pilis un Tirgi”.
Tourn_14Tā bija ļoti sīva cīņa, un kad spēles beigās mēs saskaitījām punktus, mēs nevarējām noticēt tam, ko mēs ieraudzījām! NEIZŠĶIRTS 138-138!
Tourn_15Bet saskaņā ar turnīra nolikumu, uzvar tas, kas spēlei ir patērējis mazāk laika. Zone2 bija patērējis tikai par 3 (!) sekundēm mazāk un kļuva par 2014. gada mini-turnīra čempionu!
Tourn_16Tā kā Ilmāram ir gandrīz visi paplašinājumi, viņš izvēlējās to, kas viņam joprojām nebija – “Tilti, Pilis un Tirgi”, un tad gaidīs līdz brīdim, kad “Ludo” veikalā parādīsies jauns, 9. paplašinājums “Aitas un Pakalni”.
Vēlreiz apsveicam Ilmāru ar šo lielisko uzvaru!

Paldies visiem, kas piedalījās mini-turnīra, un ceram jūs redzēt arī nākamajos turnīros!

3 comments

  1. napalmEye says:

    Episks fināls! Paldies par pasākumu!

  2. Math says:

    Un kas tad galu galā bija tās ‘īpašās’ balvas?

  3. MrNumbers says:

    Fināla spēles dalībniekiem bija paredzētas balvas no “Carcassonne Latvija” – paplašinājums “Wind Roses” (“Vēju rozes”). Bet tā kā finālā nokļuvu arī es, balva tika pasniegta tikai pirmās vietas ieguvējam – Zone2.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *