Atskaite par Carcassonne vakaru (31.05.2013)

Sveiciens visiem Carcassonne “iedzīvotājiem”!

Ar nelielu kavējumu ir klāt foto-reportāža no mūsu pēdēja vakara. Uzreiz atvainojos par fotogrāfiju kvalitāti, jo aizmirsu paņemt līdzi fotoaparātu, un tāpēc bildes ir uztaisītas ar viedtālruņa palīdzību.

Kopā mūsu pasākumu apmeklēja 8 cilvēki, uzspēlējam tikai 3 spēles, bet ar lielāku paplašinājumu klāstu. Turklāt, es burtiski pirms pāris dienām iegādājos paplašinājumu “Pavadonis”, un man gribētos to pamēģināt. Neskatoties uz to, ka tas ir vienīgais Carcassonne paplašinājums bez lauciņiem, tas padara spēli daudz interesantāku, kaut ir jāņem vērā vesela kaudze ar papildnoteikumiem, kas nosaka, kā pareizi saskaņot Pavadoni ar citiem paplašinājumiem.

Pirmo spēli nolēmām uzspēlēt komandās, jo no sākuma bijām tikai četratā. Paņēmām Upi, Laimes ratu, Lidoni, Prāmjus un, protams, Pavadoni.
1st game finalŠajā cīņā mums ar Jāni izdevās uzvarēt, un ne pēdējā loma šeit bija Pavadonim. Stratēģiskā zeme arī bija zem mūsu kontroles.
Sarkanais (Andrejs) – 129, Zilais (Jānis) – 127, kopā – 256.
Zaļais (Aleksandrs) – 110, Dzeltenais (Mārtiņš) – 117, kopā – 227.

Uz otro spēli mums piebiedrojās Daiga. Un tā kā mēs zinājām, ka drīz atnāks vēl citi spēlētāji, paņēmām tikai Upi, Pavadoni un Princesi un Pūķi.
2nd gameTā bija ļoti dinamiskā spēle: bija gan aktīva cīņa par zemēm, gan vairāki mēģinājumi pārņemt svešas pilsētas, gan Pūķim bija daudz “ēdama”. Šī partija beidzās ļoti netipiski: mums ir divi spēlētāji pirmajā vietā, un divi spēlētāji – otrajā!
2nd game finalMelnais (Daiga) – 78, Zilais (Jānis) – 78, Zaļais (Aleksandrs) – 55, Dzeltenais (Mārtiņš) – 55, Sarkanais (Andrejs) – 49.

Trešo spēli spēlējām ar diviem jauniem spēlētājiem, viens no tiem spēlēja Carcassonne pirmo reizi un uzreiz ar pieciem (!) paplašinājumiem: Upe, Zelta atradnes, Burvis un Ragana, Pavadonis un Tornis.
3rd gameDzeltenajam spēlētājam Mārtiņam izdevās sakrāt veselus 9 zelta gabalus! (Zelts pie zelta? 🙂 ) Bet tomēr viena zelta gabala viņam pietrūka līdz uzvarai. Galvenā cīņa šoreiz bija par lauku pa labi ar 7 pilsētām. Tā īpašnieks varēja praktiski garantēt sev uzvaru. Šī lauka īpašnieks mainījās trīs reizes, un beigu beigās palika Aleksandra īpašumā, kurš arī uzvarēja šajā spēlē.
3rd game finalMelnais (Valters) – 79, Zilais (Madara) – 66, Zaļais (Aleksandrs) – 81, Dzeltenais (Mārtiņš) – 74, Sarkanais (Andrejs) – 63.

Uz tikšanos nākamajos Carcassonne vakaros!

3 comments

 1. Roberts says:

  heh, izskatās diezgan aizraujošs pasākums! 🙂

 2. Math says:

  Pirmās spēles aprakstā ieviesusies kļūdiņa – Tu apgalvo, ka 2 spēlētāji spēlēja ar zaļajiem kauliņiem 😀

 3. MrNumbers says:

  Jā, paldies, izlaboju.
  Laikam, kopēju rezultātu sagatavi no kādas iepriekšējas atskaites un nenomainīju vienu krāsu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *