Atskaite par Carcassonne vakaru (26.07.2013)

Esiet sveicināti kārtējā reportāžā par Carcassonne vakariem!

Piektdien notika mūsu jau 8. Carcassonne vakars. Īpašs prieks bija redzēt jaunus dalībniekus, kuriem bija vēlme iepazīties ar vairākiem Carcassonne paplašinājumiem. Kopā pasākumu apmeklēja 9 cilvēki, kuri savā starpā uzspēlēja 4 spēles.
Expansions

Protams, izmēģinājām arī jaunu paplašinājumu “Vēju rozes”. Jāatzīmē, ka ne vienmēr spēlētāji izmantoja iespēju dabūt 3 papildus punktus, pareizi uzliekot lauciņu ar vēju rozes simbolu: dažreiz likās izdevīgāk to izmantot savām vajadzībām, kaut šī paplašinājuma lauciņu konfigurācijas nemaz nav tik unikālas.

Pirmo spēli spēlējām sešatā ar sekojošiem paplašinājumiem: “Vēju rozes”, “Lidonis”, “Tornis”, “Pavadonis”, “Prāmji”, un “Tirgotāji un Celtnieki”.
1st game

“Tornis” vēlreiz pierādīja, ka ir viens no agresīvākajiem Carcassonne paplašinājumiem. Vienā lauciņā torņa augstums sasniedza pat 7 stāvus!
Tower

Pa lielam, vietu, kur nolikt lauciņu, nosacīja nevis labākā, bet drošākā vieta. Dzeltenais spēlētājs Gints tieši pusi no saviem punktiem (44 no 88) ieguva spēles beigās no laukiem un nepabeigtiem objektiem, bet tomēr līdz uzvarai mazliet pietrūka. Mārtiņš ar Edgaru līdz pēdējam gājienam cīnījās par laukiem, un, neskatoties uz to, ka Edgaram izdevās saglabāt savus zemniekus, uzvarēja tomēr Mārtiņš.
1st game final

Melnais (Dāniels) – 82, Zilais (Edgars) – 80, Zaļais (Mārtiņš) – 96, Dzeltenais (Gints) – 88, Sarkanais (Tīna) – 72, Pelēkais (Andrejs) – 64.

Pie otrā galdiņa spēlēja trīs cilvēki, to starpā arī mūsu vakaru jaunākā dalībniece Beāte. Tika spēlēta klasiskā Carcassonne ar “Upi” un pirmo paplašinājumu “Traktieri un Katedrāles”.
2nd game

Vislielākā cīņa bija par milzīgo lauku (10 pilsētas), bet galu galā visiem trim spēlētājiem izdevās uzlikt uz tā divus pavalstniekus, tādēļ šis lauks neietekmēja rezultātu: uzvarēja dzeltenais spēlētājs Daiga.
2nd game final

Dzeltenais (Daiga) – 127, Zaļais (Jānis) – 106, Melnais (Beāte) – 121.

Tie paši spēlētāji uzreiz bija uzsākuši vēl vienu spēli, aizstājot pirmo paplašinājumu ar astoto – “Tilti, Pilis un Tirgi”, tiesā, tirgošanas elementu spēlētāji nolēmuši neizmantot. Neviena pils tik arī neparādījās uz spēles laukuma, bet savus tiltus izmantoja tikai Jānis. Viņam arī izdevās noturēt monopolu uz 9-pilsētu lauka, bet Beātei pietrūka tikai viens lauciņš, lai pievienotu pie šī lauka vēl vienu zemnieku, bet arī tas viņai nepalīdzētu uzvarēt.
3rd game final

Dzeltenais (Daiga) – 101, Sarkanais (Jānis) – 114, Zilais (Beāte) – 71.

Uz pēdējo šī vakara spēli mēs palikām četratā, spēlējām komandās un bez agresīviem paplašinājumiem: “Vēju Rozes”, “Abatija un Birģermeistars”, “Traktieri un Katedrāles”, “Tirgotāji un Celtnieki”, “Vēstījumi”, “Pavadonis” un “Zelta atradnes”. Patiesi dramatiskā cīņa bija par vienu milzīgo pilsētu, kur mums ar Mārtiņu bija sakoncentrēti vislielākie spēki: lielais pavalstnieks un birģermeistars katram. Pretinieki līdz pat spēles beigām mēģināja mums neļaut pabeigt šo pilsētu, pievienojot tai lauciņus ar pilsētas daļām no vairākām pusēm (jo nepabeidzot šo pilsētu, mēs nedabūtu neko katedrāles dēļ). Bet tas tikai palielināja mūsu pilsētu, un, kastē paliekot tikai 8-10 lauciņiem, Mārtiņam beidzot izdevās to pabeigt, kas deva mums 111 (!) punktus katram + 8 preču žetonus Mārtiņam. Ar šī pilsētas pabeigšanu spēles rezultāts jau kļuva pareģojams.
4th game final

Sarkanais (Andrejs) – 326, Zaļais (Mārtiņš) – 349, kopā – 675.
Zilais (Edgars) – 138, Melnais (Dāniels) – 168, kopā – 306.

Informēju, ka septembrī notiks Latvijas Carcassonne čempionāts, un mēs noteikti organizēsim vēl vienu vakaru augustā, lai patrenētos pirms tā. Konkrētus datumus paziņošu vēlāk. Sekojiet informācijai mūsu mājas lapā!

Uz tikšanos!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *