Atskaite par Carcassonne vakaru (24.08.2012)

Esiet sveicināti visi Carcassonne spēlētāji!

Uz mūsu otro rīkoto vakaru ir atnākuši 14 Carcassonne cienītāji. Tas ir mazliet vairāk, nekā pagājušo reizi, kas varētu liecināt par to, ka šī spēle kļūst arvien populārākā Latvijā. Īpaši patīkami bija redzēt jaunus dalībniekus, kā arī spēlētājus, kuri mums jau bija pazīstami pēc pirmā vakara. Kopā tika nospēlētas 7 spēles; pēdējā no tām ilga līdz diviem naktī(!).

Vakaram mēs bijām sagatavojušies kā nekad, īpaši pateicoties nesen atnākušiem “Carcassonne Minis” paplašinājumiem:

Spēlētājiem ar mazāku pieredzi es izstāstīju pirmo divu paplašinājumu noteikumus:

Pieredzējušiem spēlētājiem es piedāvāju uzspēlēt ar vienu no pēdējiem paplašinājumiem “Tilti, Pilis un Tirgi”, pārējo spēlētāju interesi izraisīja jaunie mini-paplašinājumi.

Pirmajā spēlē pie pirmā galda piedalījās 5 spēlētāji. Viņu izveidotajā kartē divas milzīgas pilsētas ar Katedrālēm tā arī palika nepabeigtas:
Šis fakts lielā mērā ietekmēja galīgo rezultātu:
Sarkanais – 67, Dzeltenais – 41, Zaļais – 68, Pelēkais – 99, Melnais – 119. Šajā spēlē uzvarēja mūsu jaunā dalībniece Agnese.

Pie otrā galda mēs varējām vērot, kā notika izsoles, pateicoties paplašinājumam “Tilti, Pilis un Tirgi”, diemžēl neviens tilts tā arī netika uzcelts:

Spēlēs rezultāts:
Sarkanais – 66, Zilais – 75, Dzeltenais – 82, Zaļais – 96. Kaut gan Dzeltenais kontrolēja praktiski visu pļavu uz spēles laukuma, viņam mazliet pietrūka punktu līdz uzvarai un šo spēli vinnēja Zaļais spēlētājs – Mārtiņš.

Pie trešā galda tika izmēģināti jaunie mini-paplašinājumi: Lidonis, Vēstījumi un Prāmji:
Jaunie paplašinājumi iepatikās pilnīgi visiem, it īpaši šķita interesanta ideja ar prāmju pārslēgšanu. Spēles gaitā tikai uzceltas knapi 5 pilsētas, kas bija lielākas par 2 lauciņiem. Galvenā cīņa notika par milzīgo pilsētu, kurā “salidojās” pavalstnieki no visās pasaules (pateicoties mini-paplašinājumam “Lidonis”). Spēles beigās šajā pilsēta atradās kopā 11 (!) pavalstnieki, diemžēl pilsēta tā arī palika nepabeigta.
Rezultāts:
Zilais – 85, Zaļais – 64, Sarkanais – 99. Šoreiz veiksme bija manā pusē 🙂

Pie pirmā galda spēlētāji izteica vēlmi padarīt spēli daudzveidīgāku, un es piedāvāju viņiem pievienot paplašinājumu “Abatija un Birģermeistars”. Šis paplašinājums man patīk galvenokārt Abatijas lauciņa dēļ, jo tas gandrīz izslēdz situāciju, kas bija šiem spēlētājiem pirmajā spēlē – lielās pilsētas palika nepabeigtās. Lūk, kas viņiem sanāca:
Šajā spēlē spēlētājiem izdevās pabeigt pilsētas ar Katedrālēm pašu spēkiem, pat neizmantojot Abatijas lauciņu. Galīgais rezultāts:
Dzeltenais – 136, Zaļais – 87, Melnais – 120, Pelēkais – 103, Sarkanais – 193. Kaut Sarkanajam spēlētājam Aivaram neizdevās atrast vietu klētij, viņš tomēr vinnēja šo spēli, tai skaitā pateicoties nopelnītiem resursiem, kas deva 30 (!) punktus spēles beigās.

Pie otrā galda spēlētāji turpināja tirgoties, bet lai spēle kļūtu vēl asāka, pievienoja mums jau pazīstamo paplašinājumu “Tornis”:
“Tornis” tiešām ļoti saasināja spēli, jo ar to nekad nevari būt pārliecināts par savu pavalstnieku drošību. Beidzot arī tika uzcelts pirmais tilts! Punktu sadalījums:
Dzeltenais – 76, Zaļais – 73, Melnais – 72, Zilais – 88. Visi spēlētāji bija ļoti tuvu viens otram, bet, pateicoties vienam no nedaudziem izdzīvojošiem zemniekiem, šajā spēlē uzvarēja Zilais spēlētājs.

Tajā pašā laikā pie trešā galda spēlei piebiedrojās vēl viens spēlētājs:
Pie pirmajiem trim mini-paplašinājumiem pievienojam vēl vienu – “Zelta atradnes”. Galvenā cīņa notika tieši par zeltu! Kā izrādījās – ne par velti, jo tieši viens zelta gabals noteica uzvarētāju šajā spēlē:

Punktu sadalījums:
Zilais – 59, Zaļais – 91, Sarkanais – 108, Melnais – 109. Uzvarēja Melnais spēlētājs Jānis, neskatoties uz to, ka viņš spēlēja ar jauniem paplašinājumiem savu pirmo spēli. Viņam izdevās uzkrāt veselus 7 zelta gabalus (21 punkts)!

Uz pēdējo spēli vēlā laikā bija palikuši izturīgākie Carcassonne spēlētāji 🙂 Nolēmām uzspēlēt lielākajā sastāvā, ka arī ar lielāko paplašinājumu skaitu: “Traktieri un Katedrāles”, “Tirgotāji un Celtnieki”, “Abatija un Birģermeistars”, “Lidonis”, “Vēstījumi”, “Prāmji”, “Zelta atradnes” un “Apļi labības laukos” (kopā: 8). Jau no paša spēles sākuma bija skaidrs, ka par uzvarētāju kļūs tas, kam izdosies pabeigt milzīgo pilsētu ar Katedrāli, kur sakoncentrējās gandrīz visu spēlētāju galvenie spēki:

Pēc vairāk nekā pusstundas šī pilsēta joprojām nebija pabeigta:

Daži spēlētāji mācīja saviem pavalstniekiem akrobātiskus trikus:
Bet daži – vizināja zelta gabalus ar saviem ratiem:
Beigu beigās Dzeltenais spēlētājs pabeidza šo lielo pilsētu, lai iegūtu visu resursu vairākumu (30 punkti), kaut pavalstnieku vairākums tajā brīdī bija Melnajam spēlētājam. Par pilsētu Melnais ieguva 93 punktus, neatstājot pretiniekiem nevienas iespējas sevi pārspēt:
Spēle ilga gandrīz 3 stundas! Spēles rezultāts:
Sarkanais – 104, Zilais – 136, Dzeltenais – 108, Zaļais – 117, Pelēkais – 129, Melnais – 181. Un atkal vinnēja Melnais spēlētājs Jānis. Apsveicam ar dubulto uzvaru!

Daži no šī Carcassonne vakara apmeklētājiem izteica vēlmi rīkot tādus vakarus biežāk. Centīsimies pēc iespējas izpildīt mūsu spēlētāju vēlēšanās. Rakstiet savas atsauksmes un priekšlikumus mūsu forumā.

Uz tikšanos Carcassonne vakaros!

2 comments

  1. Math says:

    Protestēju! Pēdējās spēles apraksts ir neprecīzs – ne jau melnais pabeidza megapilsētu – to pabeidza dzeltenais, lai iegūtu resursus un garantētu sev 30 punktus.

  2. MrNumbers says:

    Paldies par informācijas precizēšanu. Teksts ir izlabots.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *