Atskaite par Carcassonne vakaru (23.11.2012)

Sveiciens Carcassonne mīlētājiem!

Vienā no novembra piektdienām mēs atkal sapulcējamies, lai izmēģinātu savus spēkus, spēlējot ar dažiem un daudziem Carcassonne paplašinājumiem. Kaut mēs bijām tikai 7 un paspējām uzspēlēt tikai divas spēles, tās bija to vērtas!

Pirmo spēli spēlējām uzreiz sešatā, kopā ar pamatspēli izmantojot vēl 4 paplašinājumus: “Traktieri un Katedrāles”, “Tirgotāji un Celtnieki”, “Upe II” un “Tilti, Pilis un Tirgi”. Tieši ar pēdējo paplašinājumu līdz šim nav spēlējuši trīs spēles dalībnieki. Pēc iepazīšanās ar noteikumiem spēle bija sākusies.

Vislielāko interesi izraisīja tirgi, proti, izsoles process: tas ir gan iespēja izvēlēties sev piemērotāko lauciņu, gan iespēja dabūt papildus punktus, tirgojoties ar citiem spēlētājiem, gan priekšrocība, zinot pretinieka nākamo lauciņu un, kā secinājums, viņa iespējamo nākamo gājienu. Tilti arī tika izmantoti diezgan aktīvi. Spēle bija pilna ar pievienošanām pie citu pilsētām, bet vienu no pilsētām kopīgi uzbūvēja pat četri spēlētāji!
Gala rezultātā uzvarēju mūsu vakaru debitants Agnis:

Sarkanais (Vita) – 94, Zilais (Agnis) – 146, Dzeltenais (Andrejs) – 123, Zaļais (Mārtiņš) – 129, Melnais (Madara) – 127, Pelēkais (Edgars) – 108.

Uz otro spēli bija palikuši trīs cilvēki, bet pie mums pievienojas arī mūsu pastāvīgais dalībnieks Jānis. Četratā mēs nolēmām pamēģināt uzspēlēt komandās 2×2: es ar Jāni vs. Edgars ar Mārtiņu. Paplašinājumu sastāvu atstājām to pašu, tikai aizstājot “Tilti, Pilis un Tirgi” ar trīs Minis paplašinājumiem (“Lidonis”, “Burvis un Ragana” un “Laupītājs”).

Kaut mēs neizmantojām nevienu agresīvu paplašinājumu, spēle bija ļoti sasprindzināta, līdz pašam beigām nevarēja viennozīmīgi pateikt, kurš būs uzvarētājs. Šajā spēlē bija ļoti svarīgi kontrolēt laukus, jo tie bija diezgan lieli un solīja lielu punktu skaitu spēles beigās, tāpēc kontrole par laukiem visas spēles garumā pārgāja no vienas komandas pie otrās un atpakaļ. Milzīgai pilsētai ar katedrāli jau spēles vidū trūka tikai viens specifisks lauciņš, kas bija tikai viens visā kastē, un to mēs dabūjām priekšpēdējo! Bet uz pus-spēli tur iestrēga trīs celtnieki un trīs lielie pavalstnieki! Saskaitot spēles beigās visus punktus, rezultāts likās neticams – starpība bija tikai divos (!) punktos!
Sarkanais (Andrejs) – 172, Pelēkais (Jānis) – 196, kopā – 368.
Zilais (Edgars) – 205, Zaļais (Mārtiņš) – 161, kopā – 366.

Ar minimālo pārsvaru mums ar Jāni izdevās uzvarēt šajā grūtajā cīņā.
Spēle komandās ļoti iepatikās visiem spēles dalībniekiem, jo tas liek spēlētājiem izmantot citu stratēģiju, domāt ne tikai par sevi, bet arī par komandas biedru. Edgara komentārs bija arī tāds: “Ļoti patīkami bija justies, ka uz spēles laukuma tev ir ne tikai pretinieki, bet ir arī viens draugs”.

Nākamajos vakaros mēs obligāti turpināsim tāda tipa spēles, turpretim nākamais vakars jau nav tālu – 15. decembrī.

Uz tikšanos!

 

2 comments

  1. Agnis says:

    🙂 Prieks, ka varu būt “debitants”, pasākumā, kas saistīts ar Karkasoni.

    Pēc šī vakara sapratu, ka Karkasone labāk patīk 2 spēlētāju pamatspēles variantā. Gruti motivēt sevi pavadīt ~2h pie šīs spēles. Pat izmantojot dažādos paplašinājumus, sajūta ir apmēram tāda pati… Ja nākotnē būs 2h spēlēm, labāk spēlēšu citas spēles.

  2. MrNumbers says:

    Kā kuram patīk 🙂 Es piekritu, ka sešatā nav labākais variants, bet četratā, un pie tā komandās, ar sapratīgu paplašinājumu skaitu – tieši tāds Carcassonne man patīk!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *