Atskaite par Carcassonne vakaru (15.12.2012)

Esiet sveicināti, visi Carcassonne fani!

Arī decembrī mēs atradām laiku un uzspēlējām Carcassonne ar dažādiem, to skaitā eksotiskiem, paplašinājumiem. Šoreiz nebijām tik kuplā skaitā, bet uzspēlētas partijas bija tā vērtas!

Pirmo spēli pēc dalībnieku lūguma spēlējām ar “Mēri”, jo ne visiem līdz šim bija iespēja iepazīties ar to izpostošo spēku. Pielikām arī “Vēstījumus” (Mini 2) un “Abatiju un Birģermeistaru”.
1st gameMēris nelika mums vilties tā spēkā: pavalstnieki desmitiem mira no mēra dažādās laukuma vietās. Tādā pašā veidā “atbrīvojās” arī milzīga pilsēta, lai pabeigtu kuru bija vajadzīgs viens specifisks lauciņš. Paveicās melnajām spēlētājam, kurš dēļ tā arī uzvarēja šajā spēlē.
1st game finalSpēlēs ar “Mēri” un citiem “agresīvajiem” paplašinājumiem klēts ir ļoti veiksmīga figūriņa – to nevar aiztikt ne mēris, ne torņi, ne Pūķis. Līdz ar to punktus no tās saņemsi jebkurā gadījumā. Gala rezultāts:
Melnais (Sergejs) – 105, Zilais (Anna) – 82, Sarkanais (Andrejs) – 52, Zaļais (Mārtiņš) – 31, Dzeltenais (Jānis) – 56.

Otrā spēle ilga gandrīz četras (!) stundas! Izmantojām veselu kaudzi ar paplašinājumiem, to skaitā: “Laimes rats”, “Abatija un Birģermeistars”, “Tirgotāji un Celtnieki”, “Traktieri un Katedrāles”, “Ķēniņš un Izlūks”, “Tilti, Pilis un Tirgi”, “Dzīres”, “Lidonis”, “Zelta atradnes” un “Burvis un Ragana”, kopā 176 lauciņi! Spēlējām komandas, tomēr no iepriekšējas reizes nomainījām komandu biedrus: es ar Mārtiņu vs. Edgars ar Jāni.
2nd gameJau spēles sākuma mēs ar Mārtiņu (ne bez cīņas) pabeidzām lielo pilsētu, nodrošinot sev 50 punktu priekšrocību, kaut mums bija jāizmanto abi mūsu Abatijas lauciņi. Tuvāk spēles beigām mums izdevās dubultot priekšrocību pabeidzot vēl vienu milzīgu pilsētu, kaut šoreiz pretiniekiem izdevās ielikt Raganu tajā, līdz ar to atņemt mums pusi no punktiem. Priekšpēdējā gājienā man izdevās pieslēgt pie Mārtiņa klēts vēl 5 pilsētas, un kopā ar Ķēniņa un Izlūka lauciņiem, visu preču kontrolpaketi un 13 zelta gabaliem mēs nodrošinājām sev pārliecinošo uzvaru!
2nd game finalSarkanais (Andrejs) – 408, Zaļais (Mārtiņš) – 333, kopā – 741.
Melnais (Edgars) – 311, Dzeltenais (Jānis) – 218, kopā – 529. 212 punktu pārsvars!

Priecīgus Ziemassvētkus un uz tikšanos jaunajā gadā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *