Atskaite par Carcassonne vakaru (14.03.2014)

Čau visiem Carcassonne faniem!

Arī martā mēs atradām laiku un savācamies uzspēlēt Carcassonne, un jau trešo reizi mēs bija maksimālajā skaitā – 14 cilvēki! Tostarp bija arī divi čempioni: Latvijas Carcassonne čempions Aleksejs, kā arī Carcassonne mini-turnīra uzvarētājs Ilmārs.
Pre1
Pre2
Vienai spēlētāju grupai es piedāvāju uzspēlēt “Carcassonne: Dienvidu jūras”.
Game1
Visi spēlētāji bija diezgan tuvu viens otram, bet tomēr Rūdolfam izdevās dabūt visvairāk kuģu:
Zilais (Rūdolfs) – 20, Sarkanais (Artūrs) – 18, Melnais (Patriks) – 17, Dzeltenais (Evija) – 14, Zaļais (Pēteris) – 13.

Bet mēs ar Alekseju un vēl vienu spēlētāju Ļeru uzspēlējām Carcassonne skaisto Ziemas izlaidumu, kopā ar paplašinājumu “Piparkūku vīriņš”.
Game2 final
Aleksejs paredzami uzvarēja:
Dzeltenais (Aleksejs) – 163, Sarkanais (Andrejs) – 138, Zaļais (Ļera) – 122.

Trešā galdiņa spēlētāji pa to laiku pabeidza lielu spēli ar vairākiem paplašinājumiem – “Abatija un Birģermeistars”, “Aplencēji”, “Tilti, Pilis un Tirgi”, “Pavadonis” un “Apļi labības laukos”.
Game2 final
Intriga tika saglabāta visas spēles garumā, galvenokārt ar pilsētu vērtību samazināšanu un, attiecīgi, lauku vērtību palielināšanu ar “Aplencēju” lauciņu palīdzību. Beigu beigās uzvaru dabūja Jānis.
Melnais (Jānis) – 138, Sarkanais (Ilmārs) – 123, Dzeltenais (Edgars) – 107, Zaļais (Mārtiņš) – 106, Zilais (Igors) – 74.

Pēc “ceļojuma Dienvidu jūrās” pirmā galdiņa spēlētājiem es piedāvāju uzspēlēt klasisko Carcassonne ar diviem paplašinājumiem: “Tornis” un “Katapulta”.
Game4 final
Kā gandrīz jebkurā spēlē ar “Torni”, spēlētāju punkti knapi šķērsoja 50-punktu robežu, bet par visveiklāko katapultas lietotāju kļuva Evija.
Dzeltenais (Evija) – 86, Sarkanais (Artūrs) – 76, Melnais (Rūdolfs) – 75, Zilais (Patriks) – 51, Zaļais (Pēteris) – 50.

Tad pienāca otrā galdiņa kārta doties ceļojumā pa Dienvidu jūrām. Un atkal Aleksejs uzvarēja, pie tā ar absolūto rekordu – 45(!) punkti! Pat spēlējot divatā man nekad neizdevās dabūt tik daudz punktu!
Game5 final
Dzeltenais (Aleksejs) – 45, Zaļais (Ļera) – 33, Sarkanais (Andrejs) – 29.

Mums vēl palika laiks vienai lielai spēlei, kurai mēs paņēmām 6 paplašinājumus: “Traktieri un Katedrāles”, “Tirgotāji un Celtnieki”, “Lidonis”, “Zelta atradnes”, “Pavadonis” un, lai būtu vēl interesantāk, “Mēris”.
Game6
Spēle bija ļoti interesanta, mēris katrā gājienā turēja spēlētājus saspriegumā. Par milzīgo pilsētu notika vislielākā cīņa, man tur no sākuma bija divi pavalstnieki, viens no tiem – lielais, pārējiem spēlētājiem – pa vienam. Pilsētai “pieaugot”, tuvojās arī mēris, un kad beidzot pilsētu es biju pabeidzis, pa to laiku mēris iznīcināja manu lielo pavalstnieku un dažus konkurentus. Mēs ar Igoru dabūjām 96 punktus katrs + es dabūju visus preču žetonus. Tālāk uzvarētāja noteikšana notika tikai starp mums ar Igoru, un viņam izdevās ieņemt izdevīgu zemes gabalu (+40 punkti). Pārliecinoša uzvara!
Game6 final
Zilais (Igors) – 273, Sarkanais (Andrejs) – 224, Zaļais (Mārtiņš) – 93, Dzeltenais (Edgars) – 93.

Šī spēles laikā Aleksejs piedāvāja man vienlaicīgās spēles seansu: mēs paspējām uzspēlēt divas spēles bez paplašinājumiem. Aleksejs palika nepārspēts: 99-67 un 114-111.

Uz tikšanos Carcassonne vakarā aprīlī!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *