Atskaite par Carcassonne vakaru (12.10.2012)

Sveiciens visiem Carcassonne faniem!

Pagājušo piektdien notika jau trešais Carcassonne vakars, kur visi šī galda spēles mīļotāji vienmēr var uzzināt kaut ko jaunu par tās paplašinājumiem un stratēģiju. Šoreiz bija atnākuši 11 cilvēki, kuri kopā nospēlēja 4 spēles.

Sākumā, kā arī tika solīts, izmēģinājām paplašinājumu “Mēris”. Piedalījās trīs spēlētāji.

Punktu sadalījums vēlreiz pierādīja, ka Carcassonne ir svarīgs katrs punkts:
Melnais – 66, Sarkanais – 83, Dzeltenais – 84. Uzvarēja Carcassonne jauniesācēja no Lielbritānijas (!) Ruth.

Otrajā spēlē arī piedalījās trīs spēlētāji, bet tagad paņēmām trīs paplašinājumus no “Carcassonne Minis” sērijas, proti “Lidonis”, “Prāmji” un “Laupītājs”.

Tā top prāmju pārcelšanās:

Spēle noslēdzās ar šādu karti:
Rezultāti bija sekojošie: Sarkanais – 109, Dzeltenais – 119, Melnais – 140. Melnajam spēlētājam Denisam izdevās ļoti izdevīgi “aplaupīt” pārējus spēlētājus, kas bija viens no viņa uzvaras iemesliem.

Tajā pašā laikā pie blakusgalda turpināja cīnīties ar “Mēri”.

Un beigu beigās spēlētājiem izdevās pilnībā apturēt mēra izplatību!

Šajā spēlē uzvarētāju noteica milzīga pilsēta (44 punkti) ar preču žetonu kaudzi (vēl 30 punkti). To pilsētu paspēja pamēģināt iekarot gandrīz visi spēlētāji, bet mēris iznīcināja visu dzīvo šī pilsētas apkārtnē, un pabeigt to varēja tikai ar cccf (city-city-city-field) lauciņu. Diemžēl, Sarkanajam spēlētājam Lindai bija jāsteidzas, un man nācās pabeigt spēli viņas vietā, ko es arī veiksmīgi izdarīju, paņemot vajadzīgo lauciņu.

Rezultāts: Zilais – 76, Zaļais – 89, Melnais – 116, Sarkanais – 140. Tomēr es uzskatu, ka uzvarēja Linda, jo manējie bija tikai pēdējie gājieni, bet visu pārējo spēli spēlēja tieši viņa.

Pēdējā spēlē mums piebiedrojās vēl divi spēlētāji, kuri ir pazīstami mums no pirmajiem diviem vakariem. Šo spēli spēlējam ar “Tirgotājiem un Celtniekiem” un ar trīs mini-paplašinājumiem – “Prāmji”, “Burvis un Ragana” un “Laupītājs”.

Gandrīz spēles sākumā Zaļais spēlētājs nobloķēja man (Sarkanajam) divus pavalstniekus un celtnieku, tāpēc tālāk man nācās rīkoties bez papildspēkiem. Pats skaistākais bija pēdējais gājiens, kad Dzeltenais paņēma pēdējo lauciņu un ar to gan pabeidza lielo pilsētu, gan pārvietoja Raganu prom no šī pilsētas, kas nevarēja neatspoguļoties gala rezultātā:

Zaļais – 72, Melnais – 99, Zilais – 100, Sarkanais – 133, Dzeltenais – 157. Pārvarēt Sarkano spēlētāju Ilmāram palīdzēja visu resursu kontrolpakete (+30 punkti), ko mēs gandrīz bijām aizmirsuši pieskaitīt.

Tā noslēdzies mūsu brīnišķīgais Carcassonne spēļu vakars. Atsauksmes un priekšlikumus, kā vienmēr, var izteikt mūsu forumā.

Uz tikšanos Carcassonne vakaros!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *