Atskaite par Carcassonne vakaru (06.12.2013)

Sveiki!

Pagājušajā piektdienā notika mūsu šī gada pēdējais Carcassonne vakars. Ir prieks, ka joprojām uz vakariem atnāk jaunie dalībnieki, kam patīk spēlēt Carcassonne, kas liek domāt, ka Carcassonne fanu Latvijā nav tik maz. Šoreiz vakaru apmeklēja 10 cilvēki, nospēlējām 5 spēles.

Pie pirmā galdiņa pieredzējušais spēlētājs Mārtiņš apmācīja divus jaunus dalībniekus, Jāni un Haraldu, spēlēt Carcassonne, pievienojot visvieglāko paplašinājumu “Pavadonis”.
Game 1
Mārtiņa uzvara nekļuva par pārsteigumu:
Game 1 final
Zaļais (Mārtiņš) – 102, Sarkanais (Jānis) – 80, Dzeltenais (Haralds) – 58.

Pie otrā galdiņa notika īsta cīņa: spēlēja 6 spēlētāji, un bez Tirgotājiem un Celtniekiem uz spēlēs laukuma plosījās Pūķis.
Game 2
Milzīga (46 punktu vērta) pilsēta vairākkārt bija mainījusi īpašnieku (pateicoties Pūķim), beigu beigās pabeigt šo pilsētu izdevās Jekaterinai, kas tomēr nepalīdzēja viņai uzvarēt. Pirmo un otro vietu šajā spēlē ieņēma mūsu jaunie dalībnieki Leo un Diāna.
Game 2 final
Dzeltenais (Leo) – 142, Sarkanais (Diāna) – 121, Melnais (Daniēls) – 112, Zilais (Jekaterina) – 87, Zaļais (Viktors) – 81, Pelēkais (Igors) – 72.

Es piebiedrojos pirmā galdiņa spēlētājiem un mēs paņēmām pirmos divus paplašinājumus (“Traktieri un Katedrāles” un “Tirgotāji un Celtnieki”), kā arī izmēģinājām jaunāko paplašinājumu “Aplencēji” (“Die Belagerer”). Šis paplašinājums ir no tiem paplašinājumiem, kuri pēc apraksta izskatās sliktāk, nekā spēlējot tos. Man “Aplencēji” patika, jo tas ļauj izlīdzināt spēli, piemēram, ja viens spēlētājs būvē lielu pilsētu, “Aplencēju” lauciņš krietni samazina tās vērtību, vienlaikus palielinot apkārtējo lauku vērtību. Šajā spēlē Jānim izdevās noturēt savā īpašumā lielāko zemes gabalu (33 punkti), kas arī nodrošināja viņam uzvaru.
Game 3 final
Melnais (Jānis) – 156, Zaļais (Mārtiņš) – 142, Sarkanais (Andrejs) – 119, Dzeltenais (Haralds) – 47.

Pa to laiku pie otrā galdiņa notika cīņa par banāniem, gliemežvākiem un zivīm – “Carcassonne: Dienvidu jūras” ar paplašinājumu “Piektdiena”.
Game 4
Par veiksmīgāko resursu lasītāju kļuva Viktors.
Dzeltenais (Viktors) – 39, Zaļais (Igors) – 33, Melnais (Daniēls) – 32.

Šī vakara pēdējai spēlei mēs nolēmām paņemt neparastu paplašinājumu kombināciju, kuru bija daudz (7), bet lauciņu skaita ziņā tā nebija lielā spēle (+22 lauciņi). Piedalījās: Karkasonas Grāfs, Pavadonis, Mazās mājiņas, Ķēniņš un Izlūks, Vēju rozes, Kulta vieta un Aplencēji.
Game 5
Grāfu izdevās izmantot tikai pāris reizes, tai skaitā arī man spēles beigās, lai saņemtu papildus punktus par lielo lauku. Kā arī es pabeidzu lielāko pilsētu, kur es gan nebiju pārstāvēts, bet kurai es samazināju punktus, uzliekot “Aplencēju” lauciņu, un tas ļāva man saņemt Ķēniņa kartiņu un dabūt vēl papildus punktus.
Game 5 final
Sarkanais (Andrejs) – 141, Dzeltenais (Igors) – 102, Melnais (Daniēls) – 99, Zaļais (Mārtiņš) – 79.

Paldies visiem, kas bija kopā ar mums, un uz tikšanos jaunajā gadā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *