Atskaite par Carcassonne vakaru (06.09.2013)

Sveiciens visiem Carcassonne faniem un it īpaši gaidāma čempionāta dalībniekiem!

Pagājušajā piektdienā mēs nolēmām rīkot treniņu pirms čempionāta, kas notiks jau šo svētdien. Patrenēties bija atnākuši 11 cilvēki, un kopā mēs nospēlējām 14 spēles! Tas ir mūsu vakaru absolūtais rekords! Tiesa, tas ir tikai tāpēc, ka 11 no tām tika spēlētas tikai ar pamatspēli.
Base game
Neapgrūtināšu jūs ar to spēļu statistiku: gāja dažādi, bet visi bez izņēmumiem dabūja labu pieredzi pirms doties uz turnīru.

Sīkāk pastāstīšu par atlikušām trim spēlēm, kas tika spēlētas ar vairākām paplašinājumiem. Pirmā no tām tika spēlēta ar 5 paplašinājumiem: “Traktieri un Katedrāles”, “Tirgotāji un Celtnieki”, “Upe I”, “Lidonis” un “Zelta atradnes”.
1st game
Zaļais spēlētājs Mārtiņš tradicionāli bija sakrājis visvairāk zelta gabalu, kas iedeva viņam papildus 27 punktus un arī uzvaru šajā spēlē. Tomēr mūsu vakaru debitante Evija bija pavisam tuvu uzvarai:
1st game final
Sarkanais (Evija) – 191, Zaļais (Mārtiņš) – 204, Dzeltenais (Liene) – 142, Zilais (Ilmārs) – 124.

Otrajā spēlē piedalījās mūsu jau pastāvīgie apmeklētāji: Jānis, Daiga un Beāte. Viņi izmēģināja “svaigāko” paplašinājumu “Vēju rozes”, pievienojot klāt “Tirgotājus un Celtniekus”.
2nd game
Komentārs par “Vēju rozēm” bija tāds, ka tas ir labs un diezgan viegls paplašinājums, labi savietojams ar visiem citiem Carcassonne paplašinājumiem. Bet runājot par pašu spēli: pieredze paņēma savējo, un Jānis uzvarēja, galvenokārt pateicoties saviem laicīgi uzliktiem zemniekiem.
2nd game final
Dzeltenais (Daiga) – 131, Sarkanais (Jānis) – 179, Zaļais (Beāte) – 146.

Bet tajā pašā laikā pirmais galdiņš nākamajai spēlei pievienoja klāt vēl vienu paplašinājumu, “Tilti, Pilis un Tirgi”.
3rd game
Šoreiz Mārtiņam neizdevās sakrāt tik daudz zelta gabalu, kā arī neizdevās pabeigt milzīgo pilsētu ar Katedrāli, kas pabeigšanas gadījumā, kopā ar blakus uzcelto pili, garantētu viņam uzvaru (+120 punkti!). Uzvarēja sarkanais spēlētājs Igors.
3rd game final
Zilais (Ilmārs) – 103, Zaļais (Mārtiņš) – 107, Dzeltenais (Liene) – 112, Sarkanais (Igors) – 165.

Uz tikšanos Latvijas Carcassonne čempionātā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *