Atskaite par Carcassonne vakaru (06.07.2012)

Sveiciens visiem Carcassonne spēlētājiem!

Neskatoties uz karsto laiku, Latvijas lielākie Carcassonne fani ir atnākuši uz pirmo Carcassonne vakaru, ko mūsu portāls organizēja kopā ar galda spēļu veikalu “Ludo”. Pavisam tādu bija 13 cilvēki. Kopumā ir uzspēlētas 7 spēles piecu stundu garumā.

Pēc iepazīšanām un īsa ievada ar aptaujas palīdzību tika noskaidroti paplašinājumi, kas visvairāk ir ieinteresējuši Carcassonne spēlētājus.
Tad sadalījāmies komandās un sākām spēlēt.
Pie pirmā galdiņa bija pulcējušies spēlētāji, kuri gribēja izmēģināt “Abatija un Birģermeistars” paplašinājumu. Pirmo spēli uzspēlējām komandās 2×2, finālā dabūjam tādu bildi:

Tā kā Zilais ar Zaļo spēlēja šo paplašinājumu pirmo reizi, Dzeltenā un Sarkanā uzvara nebija pārsteigums (140+113 vs. 70+53). Bet tomēr Zilganzaļai komandai šis paplašinājums patika, jo tas padara spēles gaitu par vēl interesantāku.

Pie otrā galdiņa tika izmēģināts paplašinājums “Tornis”.

Spēles beigās karte izskatījās šādi:

Šajā spēlē uzvarēja pieredzējušais Carcassonne spēlētājs Lauris:
Melnais – 81, Dzeltenais – 60, Zaļais – 52, Zilais – 43.
“Man patika Tornis, jo tas pievieno tādu asumiņu spēlei” – tāds bija viena no spēlētājiem komentārs.

Pie trešā galdiņa spēlēja cilvēki ar mazāku Carcassonne pieredzi, attiecīgi izmantoja vienkāršākus paplašinājumus: “Traktieri un Katedrāles” pirmajā spēlē un pievienojot “Tirgotāji un Celtnieki” – otrajā:

Abās spēlēs prognozējami uzvarēja Edgars, kuram šie paplašinājumi ir daudz pazīstamāki:

1. spēle: Sarkanais – 82, Melnais – 74, Zaļais – 73, Dzeltenais – 72.
2. spēle: Sarkanais – 145, Zaļais – 99, Melnais – 87, Dzeltenais – 74.

Bet pie pirmā galdiņa turpināja apgūt “Abatija un Birģermeistars” paplašinājumu, pievienojot Pūķi (“Princese un Pūķis” paplašinājums). Piebiedrojās arī vēl viens spēlētājs. 

Un atkal uzvarēja pieredze – šoreiz tas biju es (Sarkanais), neskatoties uz to, ka man tik arī neizdevās atrast labu vietu un uzlikt klēti.

Sarkanais – 112, Dzeltenais – 105, Zaļais – 105, Melnais – 92, Zilais – 74.

Tajā laikā pie trešā galdiņa uzspēlēja lielāku spēli ar vairākiem paplašinājumiem: “Traktieri un Katedrāles”, “Tirgotāji un Celtnieki”, “Upe II”, “Kulta vieta” un “Ķēniņš un Izlūks”.

Un atkal Edgars bija nepārvarams!

Sarkanais – 228, Dzeltenais – 183, Melnais – 152.

Tad pie pirmā galdiņa nolēma uzspēlēt vēl vienu spēli, pievienojot pie jau esošiem paplašinājumiem vēl divus pirmos. Turklāt pievienojās vēl viens spēlētājs, kurš gribēja izmēģināt Pūķi darbībā. Tātad mēs spēlējam jau sešatā, kas ir maksimālais spēlētāju skaits Carcassonne!

Tā kā katrs gaidīja savu kārtu mazliet ilgāk, citi spēlētāji atrada interesantu izklaidi – būvēt torņus no saviem cilvēciņiem:

Šeit spēles rezultātu izlēma veiksmīgi uzliktā klēts, kas tā arī palika vienīga šajā spēlē. Apsveicam Lidiju!

Dzeltenais – 334, Melnais – 244, Pelēkais – 225, Sarkanais – 113, Zils – 109, Zaļš – 76.

Visiem bez izņēmumiem Carcassonne vakars patika, patika arī izmēģinātie paplašinājumi, kas nozīmē, ka mēs turpināsim rīkot tādus vakarus arī turpmāk. Un lai padarītu šos vakarus vēl labākus, aicinām jūs izteikt savu viedokli vai piedāvāt idejas nākamiem vakariem attiecīgajā foruma sadaļā.

Uz tikšanos!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *