Atskaite par Carcassonne vakaru (05.04.2013)

Esiet sveicināti mūsu kārtēja Carcassonne vakara reportāžā!

Pēc pārtraukuma mēs atjaunojam ikmēneša Carcassonne vakaru tradīciju. Izskatās, ka Carcassonne spēlētāji ir noilgojušies pēc tādiem pasākumiem: bija atnākuši 11 cilvēki! Daži no tiem atnāca tieši ar mērķi iepazīties ar šo lielisko spēli, bet pārējie, jau pieredzējušie spēlētāji ar prieku palīdzēja viņiem to apgūt. Kopā pie trim galdiem mēs nospēlējām 7 spēles, bet pats pasākums ilga 6,5 stundas.

Pie pirmā galdiņa spēlēja 4 spēlētāji. Viņi sākuši spēlēt ar “Laimes ratu”, kā arī ar pirmajiem diviem paplašinājumiem (“Traktieri un Katedrāles” un “Tirgotāji un Celtnieki”).
1st gamePelēkajam spēlētājam Edgaram mazliet pietrūka līdz uzvarai, kaut viņš dabūja 30 punktus par preču žetoniem. Šajā partijā uzvarēja viena no mūsu konkursu uzvarētājiem Agnese.
1st game finalMelnais (Agnese) – 167, Pelēkais (Edgars) – 161, Zaļais (Dāniels) – 145, Dzeltenais (Linda) – 98.

Pie otrā galdiņa mēs ar Ilmāru mācījām spēlēt Carcassonne Janu no Vācijas. Pie reizes arī izmēģinājām paplašinājumu “Little Buildings”, pievienojot klāt “Upi” un “Traktieri un Katedrāles”.
2nd gameŠajā spēle uzvarēju es, bet tikai pateicoties tam, ka man izdevās paņemt vajadzīgo lauciņu un pabeigt milzīgo pilsētu ar katedrāli, kas iedeva man 66 punktus! Bez šīs pilsētas es būtu pēdējā vietā.
2nd game finalMelnais (Andrejs) – 154, Sarkanais (Jana) – 122, Zilais (Ilmārs) – 101.

Uz to brīdi atnāca vēl daži spēlētāji un pēc pārgrupēšanas mēs turpinājām spēli. Pie trešā galdiņa spēlēja tikai pieredzējušie spēlētāji. Mēs izvēlējāmies paplašinājumu “Abatija un Birģermeistars”, kā arī, intereses pēc, “Mēri”. Spēles rezultātā klēts neuzlikšana man dārgi maksāja: es paliku pēdējā vietā, kaut man izdevās pabeigt vislielāko pilsētu kartē. Uzvarēja Zilais spēlētais Ilmārs.
3rd game finalZilais (Ilmārs) – 111, Melnais (Lauris) – 109, Sarkanais (Andrejs) – 103.

Tajā pašā laikā pie pirmā galdiņa turpinājās iepazīšanās ar Carcassonne paplašinājumiem. Spēlei tika pievienots “Princese un Pūķis”, ko līdz šim neviens no spēlētājiem nav spēlējis.
4th gameSpriežot pēc atsauksmēm, spēlētājiem ne visai patika šī paplašinājuma agresivitāte. “Tā var apsēsties spēlēt kā draugi, bet pabeigt spēli kā ienaidnieki”, jokoja viens no spēlētājiem. Viņi vēl nav redzējuši paplašinājumu “Tornis”! Re, kur var parādīt visu savu agresivitāti! 🙂
4th game finalEdgars šajā spēlē paņēma revanšu: viņš gandrīz divreiz apsteidza pārējus konkurentus, neatstājot viņiem nevienas iespējas uzvarēt. Arī šeit viņš sakrāja visvairāk preču žetonu, bet arī bez tiem viņa uzvara bija neapšaubāma.
Pelēkais (Edgars) – 220, Melnais (Agnese) – 134, Dzeltenais (Linda) – 121, Zaļais (Dāniels) – 108.

Pie otrā galdiņa Jānis apmācīja vēl divus spēlētājus spēlēt ar paplašinājumiem. Tika paņemti “Upe”, “Traktieri un Katedrāles” un “Tirgotāji un Celtnieki”. Ilgi būvēta milzīga 75-punktu vērta pilsēta palīdzēja Jānim uzvarēt.
5th game finalDzeltenais (Jānis) – 152, Zaļais (Aleksandrs) – 146, Zilais (Daiga) – 140, Sarkanais (Jana) – 86.

Mēs ar Lauri pa to laiku nolēmām uztaisīt dueli, spēlējot tikai pamatspēli. Visi mūsu spēki bija virzīti uz to, lai iegūt īpašumā vienu lielu lauku: katram uz tā bija pa 4 pavalstniekiem. Un tikai ar pēdējo (!) lauciņu man izdevās pievienot piekto!
6th game finalSarkanais (Andrejs) – 85, Melnais (Lauris) – 81.

Pēdējo, septīto spēli mēs spēlējām pie otrā galdiņa piecatā, pievienojot iepriekšējiem paplašinājumiem pirmo Mini (“Lidonis”) un “Little Buildings”.
7th game finalMan šajā spēlē paveicās mazliet vairāk, kā arī savāktie preču žetoni deva papildus punktus.
Zaļais (Andrejs) – 185, Sarkanais (Jana) – 138, Melnais (Lauris) – 134, Dzeltenais (Jānis) – 119, Zilais (Daiga) – 93.

Ar šo doto reportāžu arī beidzam. Daži spēlētāji interesējās par nākamo Carcassonne vakaru: tas būs aptuveni maija sākumā. Sekojiet līdzi informācijai mūsu portālā!

Uz tikšanos Carcassonne vakaros!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *