Atskaite par Carcassonne vakaru (01.11.2013)

Čau visiem Carcassonne faniem!

Ir iestājies īsts rudens laiks, un Carcassonne cienītāji sākuši pulcēties pie galdiem, lai uzspēlētu savā starpā un izmēģinātu jaunus paplašinājumus un pat veselas spēles no Carcassonne pasaules. Šoreiz tādi mēs bijām 14 cilvēki, kopā uzspēlējām 8 spēles. Apmeklētāju skaits atkārtoja mūsu rekordu, un tas liecina par to, ka Carcassonne bija un paliek viena no populārākām galda spēlēm Latvijā. Īpaša viesa lomā mūsu vakaru apmeklēja pasaules čempionāta triumfētājs Aleksejs Peguševs!
Game 1
Protams, izmēģinājām arī jaunu spēli “Carcassonne: South Seas”.
Game 2
Kaut no sākuma likās, ka spēle ir pārāk sarežģīta, it īpaši zivtiņu saņemšanas noteikumi, kopumā spēle visiem patika un atsauksmes par to bija visai pozitīvas. Uzvaru pirmajā spēlē dabūja mūsu vakaru jaunā dalībniece Jekaterina.
Game 1 final
Sarkanais (Jekaterina) – 27, Dzeltenais (Eduards) – 24, Melnais (Daniēls) – 22, Zaļais (Igors) – 19.

Pie otrā galdiņa tika spēlēta tā saucamā “klasiskā” Carcassonne, ar trim paplašinājumiem: “Traktieri un Katedrāles”, “Tirgotāji un Celtnieki” un “Abatija un Birģermeistars”. Visi, izņemot Mārtiņu, spēlēja ar “Abatiju” pirmo reizi, kas tomēr netraucēja Aleksejam vinnēt.
Game 2 final
Dzeltenais (Aleksejs) – 196, Zaļais (Mārtiņš) – 179, Pelēkais (Kristaps) – 138, Melnais (Agnese) – 80.

Pa to laiku mums pievienojās vēl daži spēlētāji un mēs samainījāmies vietām: jaunatnākušie sākuši spēlēt “Carcassonne: South Seas”, pirmās spēles dalībnieki izmēģināja paplašinājumu “Tornis”, bet es pievienojos otrās spēles dalībniekiem, lai uzspēlētu spēli ar plašāku paplašinājumu skaitu.
Game 3
Šī kompānija uzspēlēja divas spēles, otru spēli spēlējot ar paplašinājumu “Friday”, kas arī patika mūsu spēlētājiem.
Game 3 final
Dzeltenais (Daiga) – 23, Zilais (Sintija) – 17, Melnais (Beāte) – 11, Zaļais (Jānis) – 11, Sarkanais (Druvis) – 9.

Otrajā spēlē pretinieki bija ļoti tuvu viens otram, bet tomēr Druvis paņēma revanšu par pēdējo vietu pirmajā spēlē un uzvarēja otrajā.
Game 4 final
Sarkanais (Druvis) – 24, Zilais (Sintija) – 23, Dzeltenais (Daiga) – 22, Zaļais (Jānis) – 18.

Tajā pašā laikā pie cita galda tika izmēģināti klasiskā Carcassonne paplašinājumi, ko šie spēlētāji spēlēja pirmo reizi. To starpā bija “Tornis”, “Lidonis” un “Zelta atradnes”. Pirmo spēli spēlēja ar “Torni”. Šis paplašinājums nekad neatstāj vienaldzīgu nevienu spēlētāju! Tā bija arī šoreiz: “Tornis” atstāja ļoti lielu iespaidu uz visiem spēlētājiem. Kā jau visās spēlēs ar “Torni”, punktu skaits knapi pārgāja uz otru apli: vēl vienam mūsu vakaru debitantam Eduardam uzvarai pietika tikai ar 58 punktiem, kaut Jekaterina atpalika tikai par vienu punktu! Jāpiebilst, ka šajā spēlē mazliet tika pārkāpti Carcassonne noteikumi, kas paredz, ka spēles laukums ir ierobežots ar galda malām.
Game 5 final
Dzeltenais (Eduards) – 58, Sarkanais (Jekaterina) – 57, Zaļais (Igors) – 43, Zilais (Daniēls) – 35.

Otrai spēlei tika izmantoti divi Minis paplašinājumi: “Lidonis” un “Zelta atradnes”.
Game 6
Spēlētāji aktīvi izmantoja Lidoni, bet Daniēlam izdevās iegūt savā īpašumā veselus 7 zelta gabalus, kas iedeva viņam papildus 21 punktu un pārliecinošu uzvaru!
Game 6 final
Zilais (Daniēls) – 125, Zaļais (Igors) – 86, Sarkanais (Jekaterina) – 80.

Lielai spēlei mēs bijām paņēmuši vairākus paplašinājumus: “Traktieri un Katedrāles”, “Tirgotāji un Celtnieki”, “Abatija un Birģermeistars”, “Tilti, Pilis un Tirgi” un “Pavadonis”. Tirgošanas elements nedaudz pagarina spēli, tāpēc varbūt tiešām ir vērts izmantot šī paplašinājuma oficiālo noteikumu variantu, kas paredz ņemt lauciņus bez solīšanas, visiem pēc kārtas. Tiltus izmantoja maz, bet gandrīz visas uzliktas pilis deva saviem īpašniekiem tikai divus punktus citu spēlētāju attiecīgas rīcības dēļ. Tomēr Aleksejs palika nepārspēts un uzvarēja arī šo spēli.
Game 7 final
Dzeltenais (Aleksejs) – 213, Zaļais (Mārtiņš) – 183, Melnais (Agnese) – 137, Sarkanais (Andrejs) – 121, Pelēkais (Kristaps) – 117.

Pēdējo šī vakara spēli nolēmām uzspēlēt “Carcassonne: South Seas”, jo nevienam iepriekšējas spēles dalībniekam līdz šim neizdevās to uzspēlēt. Gala rezultātā mums sanāca divi uzvarētāji: Aleksejam un Mārtiņam bija vienāds punktu skaits!
Game 8 final
Zilais (Aleksejs) – 23, Zaļais (Mārtiņš) – 23, Sarkanais (Andrejs) – 14, Melnais (Agnese) – 12.

Tādā veidā Aleksejs vēlreiz ir pierādījis, ka ne par velti izcīnīja trešo vietu pasaules čempionātā. Starp citu, tuvākajā laikā es nopublicēšu interviju ar Alekseju. Sekojiet līdzi informācijai!

Uz tikšanos nākamajos vakaros!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *