Reportāža no Carcassonne turnīra 2018

Šogad jau sesto reizi notika Carcassonne turnīrs ar paplašinājumiem, kuru atbalsta “Brain Games”. Savus Carcassonne spēkus pārbaudīt atnākuši 15 cilvēki, to skaitā arī 3 bijušie turnīru čempioni. Atgādinu, ka uz turnīra sākuma brīdi neviens dalībnieks nekļuva par čempionu vairāk par vienu reizi.

Sakarā ar neparasto dalībnieku skaitu es nolēmu mazliet atkāpties no ierastas shēmas un sadalīt dalībniekus trīs grupās. Līdz ar to divi labākie no katras grupas, kā līdz šim, varēja tik tālāk (tie ir 6 spēlētāji), pluss divi labākie trešās vietas ieguvēji varēja tiem piebiedroties.

 

Formāts paredzēja, ka katram dalībniekam būs tā saucamais “tukšais mačs”, kad viņam nav ar ko spēlēt, bet dalībnieki to izmantoja, lai labāk sagatavoties nākamām spēlēm.

Īpašu uzmanību pievērsa pēdējais grupas posma mačs, kurā Norberts cīnījās par vietu ceturtdaļfinālā, kā arī no viņa uzvaras/zaudējuma bija atkarīgs, vai tālāk tiek cits spēlētājs (SPOILER ALERT: kurš beigās paņēma otro vietu!). Tika izmantots viens no jaunākiem paplašinājumiem “Zem cirka kupola”. Spraigas cīņas rezultātā Norberts zaudēja par tikai par 1 punktu!

Kopējā grupas posma tabula

A grupas detalizēta tabula

B grupas detalizēta tabula

C grupas detalizēta tabula

Ceturtdaļfinālā turpināja cīņu 8 labākie spēlētāji. Vienā spēlē pat nācās spēlēt vīram pret sievu. Sieva uzvarēja!

Tieši ceturtdaļfinālos izstājās no tālākās cīņas pagājuša gada čempione Egita. Divi pārējie bijušie čempioni (2015. un 2016. gadā) iekļuva pusfinālā.

Pusfinālos mēs zaudējām vēl vienu bijušo čempionu Mārtiņu. Fināla spēlē satikās čempions-2016 Deniss, kurš šajā turnīrā nezaudēja vēl nevienu spēli, un Sniedze, kura startēja izšķirošās spēlēs no 3. vietas grupā. Maču par “bronzu” spēlēja Mārtiņš un Inesa.

Abās spēlēs punktu starpība bija minimāla, kas liecina par spēlētāju augstu līmeni. Trešo vietu ieguva Mārtiņš, kurš par 6 punktiem uzvarēja Inesu. Bet finālspēli tikai ar 4 punktu starpību vinnēja Deniss Volkovs, un līdz ar to viņš kļuva par pirmo Carcassonne turnīru divkārtējo čempionu!

Otrajā vietā palika Sniedze.

Trešās vietas ieguvējs – Mārtiņš.

Ceturtajā vietā ir Inesa.

Vietu sadalījums turnīrā

Uz tikšanos Carcassonne pasaulē!