Reportāža no Carcassonne turnīra 2017

26. februārī notika ikgadējais, jau 5. Carcassonne turnīrs ar paplašinājumiem. Kopā uz turnīru pieteicās pat 25 cilvēki, bet dažādu iemeslu dēļ 7 no tiem atteicās no dalības, kā rezultātā turnīrā piedalījās 18 cilvēki.

Kā jau ierasts, visi dalībnieki tika sadalīti 4 grupās un no sākuma spēlēja grupas etapu, pēc kura rezultātiem divi labākie spēlētāji no katras grupas turpināja spēli ceturtdaļfinālā.

Kopējā grupas etapa tabula

A grupas detalizēta tabula

B grupas detalizēta tabula

C grupas detalizēta tabula

D grupas detalizēta tabula

Dažās grupās līderi bija zināmi jau pēc pirmām spēlēm, bet citās nodrošināt vietu ceturtdaļfinālā izdevās tikai ar pēdējo spēli! Neizšķirti šajā turnīrā nav nofiksēti.

Cīņa par pilsētām dažreiz bija ļoti agresīva.

Ceturtdaļfinālā satikās labākie no katras grupas, un 3 no 4 spēlēm uzvarēja savas grupas uzvarētāji. Īpaši gribās atzīmēt Ritvaru, kurš iepazinās ar Carcassonne tikai pāris nedēļas atpakaļ, bet jau nokļuva Carcassonne turnīra izšķirošajās spēlēs!

Kopēja fināla etapa tabula

Pēc pusfinālu izspēles kļuva zināmi finālisti: tie bija Rūdolfs N., kurš 2015. gadā nopelnīja 3. vietu un Egita, kura pagājušogad palika 5. vietā.

Daiga un Jānis spēlēja par 3. vietu. Viņiem bija jāspēlē ar paplašinājumiem “Vācu pilis” un “Karkasonas Grāfs”. Otrais paplašinājums plaši netika izmantots, un Jānis pārliecinoši uzvarēja ar 42 punktu starpību.

Egitai un Rūdolfam tika izlozēti paplašinājumi “Skola” un “Aitas un Pakalni”. Sīvā cīņā, ar pēdējo gājienu pievienojot 21-punktu zemei trešo zemnieku, Egita kļuva par 5. Carcassonne turnīra čempioni!

Pie balvām tika visi izšķirošo spēļu dalībnieki.

Vietu sadalījums turnīrā

Uz tikšanos! Un neaizmirstiet, ka 19. martā notiks Latvijas Carcassonne čempionāts, kura uzvarētājs pārstāvēs Latviju šogad Esenē.