Carcassonne turnīrs 2019

Datums un vieta

Turnīrs notiks restorānā “Turkebab” telpās, Rīgā, Vaļņu ielā 26, svētdien, 2019. gada 24. februārī. Sākums – 11:30, ierašanās – no 11:10.

Pieteikuma forma atrodas lapas beigās.

Vispārējie noteikumi

Maksimālais dalībnieku skaits ir 24 cilvēki. Visi turnīra dalībnieki dalās 4 grupās. Katras grupas dalībnieki spēlē savā starpā vienu spēli, bet divi labākie no katras grupas nokļūst ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfinālu uzvarētāji turpina cīņu pusfinālā, un beidzot pusfinālu uzvarētāji spēlē finālu. Pusfināla zaudētāji spēlē savā starpā maču par 3. vietu. Pirmajā posmā (grupas spēles) par katru uzvaru tiek piešķirti 2 punkti, par zaudējumu punkti netiek saņemti. Neizšķirta gadījumā katrs spēlētājs saņem 1 punktu. Ja diviem vai vairākiem dalībniekiem ir vienāds grupas punktu skaits, labāko noteic pēc kopējas punktu starpības (visi saņemtie punkti mīnuss visi zaudētie punkti).

Dalībnieku sadalīšana grupās notiek ņemot vērā spēlētāju reitingu, kas tika iegūts piedaloties iepriekšējos turnīros. Jaunie dalībnieki tiek sadalīti pa grupām pēc nejaušības principa.

Turnīra uzvarētājs saņem sekojošas balvas: no Carcassonne Latvija fotorāmīti Carcassonne pavalstnieka formā; no Brain Games – 1) Carcassonne pamatspēli komplektā ar vienu paplašinājumu; vai divus Carcassonne paplašinājumus; 2) iespēju bezmaksas piedalīties Latvijas Carcassonne čempionātā.

Spēles noteikumi

Visos raundos pie katra galdiņa spēlē divi spēlētāji.

Visas spēles tiek spēlētas, izmantojot pamatspēli ar vienu Carcassonne paplašinājumu. Katra spēle notiek ar citu paplašinājumu, t.i., visā turnīra garumā paplašinājumi nekad neatkārtojās, ņemot vērā arī iepriekšēja turnīrā spēlētus paplašinājumus. Katrai spēlei paplašinājums tiek izvēlēts pēc nejaušības principa. Fināla spēlē un spēlē par 3. vietu tiek izmantoti divi nejauši izvēlētie paplašinājumi, vienam no tiem jābūt lielam paplašinājumam (no tiem, kas vēl netika spēlēti turnīrā).

Pirmajā spēlē uzsāk nejauši izvēlēts spēlētājs, pārējās spēlēs – spēlētājs, kuram šobrīd ir labākais kopējas punktu starpības rādītājs.

Vienas spēles laiks ir aptuveni 50 minūtes. Laiks netiks strikti kontrolēts, tomēr nedrīkst tīši kavēt spēli.

Spēles galds ir dabiska teritorijas robeža. Ja spēlētājs vēlas, viņš var pārbīdīt visus izliktos lauciņus tālāk no malas, lai izbrīvētu vietu uzliekamajam lauciņam. Taču, ja laukuma platums ir sasniedzis maksimālo izmēru, jaunus lauciņus pievienot galda malās nedrīkst.

Par kļūdu kontroli ir atbildīgs spēlētāja pretinieks. Piemēram, ja viņš nepamana, ka ir nolikts lauciņš tā, ka kāda no malām neatbilst, taču viņš ir jau izvilcis savu lauciņu, tad kļūda vairs nav labojama. Tāpat ir ar pavalstnieku uzlikšanu īpašumā, kur jau ir cits pavalstnieks. Izņēmums ir, ja nav pamanīts, ka īpašums ir jau agrāk pabeigts. Tādā gadījumā spēlētājs ārpus kārtas var noņemt no laukuma savu pavalstnieku un ieskaitīt punktus.

Visas spēles notiek saskaņā ar Noteikumiem ar detalizētiem skaidrojumiem, kas ir publicēti www.carcassonne.lv lapā, sadaļā „Noteikumi”. Jautājumus, kā vienmēr, var uzdot mūsu forumā.

Svarīgi! Lūgums iepazīties ar paplašinājumu noteikumiem pirms turnīra!