Atskaite par Carcassonne vakaru (27.09.2015)

Esiet sveicināti!

Septembrī mums notika kārtējais Carcassonne vakars, kurš jau otro reizi tika organizēts sadarbībā ar uzturbāru “Meals Bar”. Šoreiz ieradās 10 cilvēki, tai skaitā Latvijas Carcassonne čempionāta uzvarētājs Aleksejs, kurš pēc divām nedēļām pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā Esenē.

Pirmajā spēlē piedalījās 4 cilvēki, to skaitā arī tie, kam Carcassonne ir pavisam jaunā spēle, tāpēc paņēmām tikai vienu paplašinājumu “Tirgotāji un Celtnieki”.
Game 1
Un beigās mums sanāca pat divi uzvarētāji!
Game 1 final
Zilais (Ēriks) – 99, Zaļais (Mārtiņš) – 99, Sarkanais (Elīna) – 80, Dzeltenais (Ralfs) – 70.

Pie cita galdiņa dažiem spēlētājiem tā bija arī tikai iepazīšanās ar Carcassonne. Izmantojām paplašinājumus “Traktieri un Katedrāles” un “Lidonis”.
Game 2
Divas Katedrāles pilsētas tā arī netika pabeigtas un ilgas cīņas rezultātā uzvarēja Aigars.
Game 2 final
Sarkanais (Aigars) – 103, Dzeltenais (Kaspars) – 75, Melnais (Baiba) – 58, Zaļais (Igors) – 57.

Tālāk pirmā galdiņa spēlētāji izmēģināja citu paplašinājumu kombināciju – “Zelta atradnes” un “Aitas un Pakalni”. Elīnai ātri izdevās pabeigt vairākus objektus un izrauties vadībā, kas palīdzēja viņai arī spēles beigās saglabāt pirmo vietu.
Game 3 final
Sarkanais (Elīna) – 111, Dzeltenais (Ralfs) – 96, Zilais (Ēriks) – 62.

Tikmēr pie cita galdiņa notika asa spēle ar paplašinājumu “Tornis”. Gūstekņi tika ņemti no spēles laukuma pēc pirmās iespējas! Papildus mēs izmantojām paplašinājumus “Vācu klosteri”, Vācu pilis” un “Pavadonis”.
Game 4
Aleksejs pierādīja, ka viņš labi spēlē ne tikai pamatspēli. Bet pēc mana viedokļa Pavadoņa izmantošana kopā ar Torņiem padara to par pārāk spēcīgu.
Game 4 final
Dzeltenais (Aleksejs) – 89, Zaļais (Mārtiņš) – 72, Sarkanais (Andrejs) – 65, Zilais (Igors) – 65.

Pēdējas šī vakara spēles tika veltītas atvasinātām spēlēm. Elīna un Ēriks spēlēja “Dienvidu jūras”, bet mēs, pēc spēles ar Torņi, gribējām uzspēlēt kaut to mierīgāku, tāpēc izvēlējāmies “Carcassonne: Jaunas zemes”. Manuprāt, šī ir visdraudzīgākā Carcassonne spēle – neviens nevienam netraucē, punktus atņemt nav iespējams, jo visi pelna punktus neatkarīgi. Bet ir par ko padomāt – kādos objektos investēt un kurā brīdī noņemt pavalstniekus no spēles laukuma. Spēļu rezultāti:
Game 5 final
Zilais (Ēriks) – 43, Sarkanais (Elīna) – 40.

Game 6 final
Zilais (Igors) – 52, Sarkanais (Andrejs) – 49, Dzeltenais (Aleksejs) – 42, Zaļais (Mārtiņš) – 42.

Bezmaksas kokteili, pēc ilgas punktus skaitīšanas, dabūja Mārtiņš.

Oktobrī es braukšu uz Eiropas lielāko galda spēļu izstādi Esenē, no kurienes noteikti atvedīšu dažus Carcassonne jaunumus. Tātad, uz tikšanos oktobra vakarā!